Warszawa, 06.04.2023 r.
Po ponad dwóch latach działalności Program Dobrowolnych Nabyć dla obszaru lotniska CPK przechodzi do historii. Co udało się zrealizować, ilu zgromadził mieszkańców, ile przeprowadzono transakcji kupna-sprzedaży? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego przedstawiciele spółki CPK podsumują PDN, odpowiadając na te i inne pytania. Spotkanie w formule online odbędzie się
w środę 12 kwietnia o godzinie 16:00.
Otwarta formuła spotkań online cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W poprzednich organizowanych przez spółkę wzięło udział około 600 osób, które zadały przeszło 400 pytań. Przedstawiciele CPK na część z nich udzielili odpowiedzi podczas relacji na żywo, inne zostały rozesłane zainteresowanym w formie pisemnej. Najbliższe środowe spotkanie będzie w dużej mierze poświęcone podsumowaniu PDN. Przedstawiciel Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji CPK opowie również o dialogu z mieszkańcami terenu inwestycji. Spotkanie będzie dobrą okazją do wymiany dotychczasowych doświadczeń w relacjach spółki z przystępującymi do programu.
Nasze codzienne relacje z mieszkańcami, którzy zdecydowali się dołączyć do Programu Dobrowolnych Nabyć pokazują, że warto szczerze i otwarcie rozmawiać, na co stawialiśmy od początku. W ten sposób nieustannie staramy się budować zaufanie do inwestycji, którego nie sposób przecenić. Mam nadzieję, że najbliższe, kolejne spotkanie będzie dodatkową szansą na pogłębiony dialog– mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia CPK.
Spotkanie odbędzie się w środę, 12 kwietnia o godzinie 16:00. Mieszkańcy będą mogli wysłuchać ekspertów i zadać im pytania. W spotkaniu będzie można wziąć udział po zarejestrowaniu się na stronie www.cpklive.pl. W wiadomości zwrotnej zainteresowani otrzymają link do udziału w wydarzeniu.
Kontakt dla mediów:
Konrad Majszyk, rzecznik prasowy
+48 882 350 378
—
Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 40 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK powstanie Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe. CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, zaliczając się do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju.