We wtorek 7 lutego Mszczonów odwiedzili przedstawiciele światowych i polskich asocjacji i stowarzyszeń geotermalnych, aby zapoznać się w mszczonowskimi osiągnięciami i wykorzystaniem wód geotermalnych.  Była to delegacje na czele z Dyrektorem Zarządzającym Międzynarodowej Asocjacji Geotermalnej – dr Marit Brommer i prof. Beatą Kępińską, Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Geotermalnego  w Krakowie. Goście zwiedzili obiekt Geotermii w Mszczonowie i zobaczyli nowy odwiert realizowany od grudnia minionego roku, a także Termy Mszczonów, Deepspot – najgłębszy basen dla nurków w Europie, a także Park Wodny Suantago we Wręczy.

Podczas konferencji prasowej z udziałem Burmistrza Józefa Grzegorza Kurka i dyrektora Marcina Słowek została zaprezentowana historia geotermalnych osiągnięć w Mszczonowie, dzień obecny i korzyści jakie dają rozwiązania związane z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Mszczonowa, korzystających z rekreacji w Termach Mszczonów, a także przedstawiono dalekosiężne plany wykorzystania zasobów gorącej wody, która znajduje się pod Mszczonowem na głębokości dwóch kilometrów.

W najbliższym wydaniu “ŻŻ” przedstawimy relację ze spotkania oraz rozmowy z gośćmi, którzy odwiedzili geotermalny Mszczonów.

By tadeusz