Pięknie świętowano …Kocham cię nad życie 

W piątek 8 marca – w Gminie Radziejowice – już tradycyjnie świętowano  Międzynarodowy Dzień Kobiet 8 Marca. Tegoroczna uroczystość składała się z dwóch części połączonych w pięknie skomponowana całość. Był to koncert „Jestem Kobietą”  w wykonaniu utalentowanej Weroniki Stawskiej, przy akompaniamencie Grzegorza Tomkowskiego oraz wernisaż zatytułowany „Kobieta i intuicja” – prezentacja cudownej twórczości malarki Danuty Mazur. Wśród licznej publiczności dominowały panie, które po uczcie duchowej i artystycznych doznaniach zostały obdarowane kwiatami, a nieliczne również czerwonymi torebkami.

Blisko dwugodzinny program z okazji „Dnia Kobiet” rozpoczął Zastępca Wójta Gminy Radziejowice – Artur Jankowski, który złożył  wszystkim mieszkankom Gminy Radziejowice serdeczne życzenia, a na ręce wójt Urszuli Ciężkiej oraz swojej małżonki bukiety kwiatów. Gospodarzem uroczystości była dyrektor „Powozowni” Agnieszka Rybarczyk. Gospodyni tych uroczystych chwil spędzonych w świąteczny piątek, 8 marca przypomniała genezę „Dnia Kobiet”, które jest corocznie obchodzone od 8 marca 1910 roku. Od roku 1975 ONZ ustanowił ten dzień jako międzynarodowe święto, jak dzień uznania zasług i równości wszystkich kobiet na świecie.

Dyrektor Agnieszka Rybarczyk przedstawiła Danutę Mazur – które wernisaż można było podziwiać tego wieczoru i ta wystawa będzie aktualne jeszcze kilka tygodni. Zanim na scenie pojawiła się utalentowana i już sławna aktorka, solistka i tancerka Weronika Stawska – kilka utworów wykonała młoda pianistka Anna Jankowska.

Koncert zakończono podwójnym wykonanie utworu  Och Życie Kocham Cię na Życie…

O tym pięknym wieczorze napiszemy w najbliższym wydaniu „ŻŻ

By tadeusz