Piękna uczta dla dusz i serc w Radziejowicach

Tegoroczne Święto Trzech Króli w parafii pw. Świętego Kazimierza Królewicza w Radziejowicach uczczono w sposób szczególny.  Po raz pierwszy w historii tej świątyni odbył się Koncert Kolędowy, a jego inicjatorami, reżyserami i organizatorami  byli – Gmina Radziejowice, Parafia, a także Gminne Centrum Kultury Powozownia.

Dzień 6 stycznia 2024 roku przez wielu mieszkańców Gminy Radziejowice i ich gości zostanie zapamiętany jako szczególny dzień w sferze duchowej i artystycznej. Była to także kontynuacja nieprzemijającej – pięknej i magicznej atmosfery Świat Bożego Narodzenia i niedawno rozpoczętego Nowego 2024 Roku. W historycznym i majestatycznym wnętrzu radziejowickiego kościoła koncertowały trzy znane chóry: Grodziski Chór Kameralny CANTATA; Żeńsku Chór Kameralny GAUDEAMUS z Radziejowic; Żoliborski Chór SĄSIEDZKI, a także Harcerski Klub Piosenki THE TONACJA z Hufca ZHP z Jaktorowa.

To była wspaniała, rzadko spotykana uczta duchowa w której wzięło udział około 200 osób, radziejowickich parafian, jak i ich gości. Gospodarzami Koncertu Kolędowego byli: proboszcz. Ks. Prałat Henryk Andrzejewski oraz wójt Urszula Ciężka i jej zastępca Artur Jankowski. Prowadzącą uroczystość była Iwona Gradecka z GCK „Powozownia”

Podczas Koncertu usłyszeliśmy ponad 20 utworów muzycznych- kolęd znanych, ale też  i tych, które są niezbyt często są wykonywane. Okazało się, że radziejowicki kościół, który w roku 2026 będzie obchodził swoje 200-lecie wybudowania – posiada wspaniałą akustykę, co dodawało mocy i autentyczności utworów wykonywanych przez występujące zespoły.

Uczestniczą w koncercie byli zachwyceni i wdzięczni, że w ten świąteczny, zimowy i mroźne mogli uczestniczyć w tak pięknej uczcie duchowej, która na długo rozgrzała ich serca.

Więcej na łamach najbliższego wydania „ŻŻ”

By tadeusz