Na piątkowe spotkanie do Gminnego Centrum Kultury „Powozownia” w Radziejowicach w ramach cyklicznych spotkań „Czerwonej Torebki”  zostały zaproszone trzy panie – Kobiety Sukcesu:  Marta Iwanowska – Polkowska psycholog, coach, trener , autorka książki “nażyj się”; Dorota Klucznik – Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Skierniewicach oraz Urszula Ciężka – Wójt Gminy Radziejowice. Bohaterki tego spotkania opowiadały o swoich rolach życiowych, społecznych, zawodowych, a także rodzinnych. Z tym bardzo szczerych i pięknie sformułowanych wypowiedzi wynikało, jak wielkie i autentyczne zaangażowanie cechuje te panie w tym co robią. Ogromnie ważną kwestią poruszoną przez panie było to, jak ważne w życiu jest pokochanie samego siebie. Nie ma nic złego w trosce o siebie, o zadbanie swój samorozwój jest jedną z ważnych dróg do osiągnięcia sukcesu. Asertywność – właściwie rozumiana – jest właściwą drogą do bycia radosną, szczęśliwą pełną życia i chęci dzielenia się tym z innymi. Wówczas potrafimy dostrzec piękno i dobro zwłaszcza w tych trudnych chwilach życia. Tak więc sukcesem, zgodnie z definicją, która mówi o  pomyślnym osiągnięciu zamierzonego celu, może być   “nażywanie się” , bycie szczęśliwą.

Odbył się także wernisaż  Magdaleny Fastyn – utalentowanej amatorki malarstwa, uczestniczka warsztatów malarskich obecnie pod kierunkiem Marii Holubievej.

Byliśmy także uczestnikami przepięknego koncertu muzycznego na niesztampowym instrumencie, jakim jest piła – w wykonaniu  Elżbiety Domińczak. 

Gospodarzami tego niezwykłego wieczory „czerwonej torebki” były – Agnieszka Rybarczyk – dyrektor radziejowickiej „Powozowni” i jej prawa ręka – Iwona Gradecka.

Więcej o tym wydarzeniu w najbliższym wydaniu „ŻŻ”

By tadeusz