W tym roku już z blisko miesięcznym wyprzedzeniem rozpoczęła swoja akację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Radziejowicach. Rozpoczęto 2 stycznia, kiedy to pod hasłem: Gramy! WOŚPowy Turniej PING PONGA w Korytowie A.

Szefowa sztabu Natalia Kuczyńska i jej prawa ręka – Aneta Grzegory, wspierane przez: Wolontariat “Wolant” w Radziejowicach, Sołectwo Korytów A, Sołectwo Korytów i Gminne Centrum Kultury “POWOZOWNIA” w Radziejowicach zorganizowały wydarzenie sportowe, które cieszyło się dużym powodzeniem mieszkańców Gminy Radziejowice, ale w rywalizacji wzięli udział także goście z: Żyrardowa, Gmin – Puszcza Mariańska i Wiskitki. Sędzią głównym zawodów, w których łącznie wzięło udział blisko 50 tenisistów – był Mateusz Dajek. Liczne było również grono osób kibicujących.

W kategorii uczniów szkoły podstawowej najlepszymi tenisistami okazali się: Adam Ambrozy, Borys Czuj, Fabian Witkowski i Krystian Borowiec.

Największa rywalizacja toczyła się w kategorii OPEN, w które wystąpiło ponad 30 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Michał Odolczyk, drugi był Leszek Szymkowski, trzeci– Misza Czubaj, a czwarty – Oliwier Odolczyk.

…Cieszę się, że nasza akcja cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Zapraszam na kolejne nasze akcje i oczywiście na wielki Finał WOSP w sobotę i niedzielę – 27 i 28 stycznia – powiedziała szefowa sztabu Natalia Kuczyńska.

Więcej w papierowym wydaniu „ŻŻ”

By tadeusz