Gościem ostatniej sesji Rady Miasta Żyrardowa był Waldemar Pawlak, przed dwoma miesiącami wybrany na Senatora RP w naszym okręgu wyborczym. Byłemu Premierowi i wielokrotnemu członkowi Rządu RP oraz posłowi ośmiu kadencji – w wyborach do Senatu w roku 2015  i cztery lata później w roku 2019, nie udawało się przekonać wyborców w naszym trudnym okręgu – bastionie politycznym PiS. Niezrażony, również i w tym roku, po raz trzeci zawalczył o senatorski fotel. Tegoroczne wybory październikowe pokazały, że w polityce  liczy się wytrwałość i sprawdza się zasada: „do trzech razy sztuka”. Tym razem akcja wyborcza zakończyła się powodzeniem – Waldemar Pawlak – przedstawiciel sił demokratycznych niedawnej opozycji – otrzymał duże poparcie – 113.143 głosy wyborcze, o 6 tysięcy więcej niż – od dwóch kadencji  niepokonany jego przeciwnik – kandydat z PiS, dotychczasowy senator, Marek Martynowski.

Do tego zwycięstwa w niemałym stopniu przyczynili się  wyborcy z powiatu żyrardowskiego – 21.212 głosów, ale przede wszystkim z Żyrardowa, gdzie głosowały na byłego premiera i przez kilka lat mieszkańca miasta – 12.354 osoby – 51,20 proc. wyborców. 

Pan Senator w Żyrardowie wspólnie z Posłem Adamem Orlińskim otworzyli w żyrardowskiej Resursie swoje Biuro Senatorsko-Poselskie.

Więcej o tym wydarzeniu w Świątecznym Wydaniu „ŻŻ”

By tadeusz