Zwracamy się do mieszkańców Miasta i Gminy Wiskitki z prośbą o wsparcie zbiórki na leczenie czteroletniego mieszkańca Gminy Bolimów. Kubuś Szczepanik dzielnie i w tajemnicy znosił objawy swojej choroby aż przez 4 lata, pierwsze silniejsze bóle brzucha połączone z brakiem apetytu zaalarmowały rodziców. Postanowili przeprowadzić pierwsze badania USG, które wykazały coś, co zburzyło ich dotychczasowe spokojne i szczęśliwe życie. Najbardziej agresywna odmiana raka u małych dzieci Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do kości i szpiku.

Od półtora miesiąca przebywa wraz z mamą w szpitalu onkologicznym gdzie podawana jest chemia, która już przynosi pozytywne rezultaty. Oczywiście przed Kubusiem wciąż kolejne miesiące onkologicznego leczenia, które mają doprowadzić do wycięcia guza.

Niestety kolejny etap leczenia, jedyny, który daje szansę żeby choroba nie powróciła, jest nierefundowana szczepionka podawana w jedynym miejscu na świecie, w Stanach Zjednoczonych. Olbrzymi koszt, z jakim się wiąże pobyt i wszelkie działania w tamtejszej klinice, są poza zasięgiem rodziny.

Życie i zdrowie Kubusia zostało wycenione na 1,8 miliona złotych.

Prosimy państwa o pomoc. Każda forma pomocy jest dla Kubusia bezcenna, oczywiście przede wszystkim potrzebuje wsparcia finansowego na kontynuację leczenia.

Można bardzo łatwo znaleźć konto do wpłaty na portalu Siepomaga, wystarczy wpisać nazwisko lub skorzystać z krążących już w sieci linków do wpłaty. Można również wspomóc zbiórkę przyjeżdżając 5 maja do centrum Bolimowa gdzie odbywać się będzie wydarzenie, z którego całość środków zebranych przekażemy na leczenie Kubusia.

Pomóżmy wspólnie Kubusiowi. ….

https://www.siepomaga.pl/kuba-szczepanik

By ZB