Mamy przyjemność poinformować, iż Dyrektor ds. Lecznictwa w Naszym Szpitalu, Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych, lekarz medycyny Szymon Jagodziński, specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog, został nagrodzony w tegorocznej ogólnopolskiej edycji Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2022. Został laureatem i zajął I miejsce w kategorii Kardiolog Roku 2022 Polski” – taką informacją przekazał nam Prezes Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego Marcin Pluta.


Do tegorocznej ogólnopolskiej edycji Plebiscytu Medycznego Hipokrates 2022, spośród bardzo szerokiego grona nominowanych – wybrani zostali najbardziej cenieni i lubiani przez pacjentów pracownicy służby zdrowia z całego kraju.

Laureaci plebiscytu odebrali nagrody podczas gali, która odbyła się w przepięknych i gościnnych wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie. Główne nagrody wręczył Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Podczas wręczania tych zaszczytnych tytułów – zwycięzcy zgodnie mówili, że to ważne wyróżnienie i gest wdzięczności za ich pracę.
Uroczysta gala na Zamku Królewskim – zwieńczyła trwający w Polsce od połowy lipca wielki plebiscyt medyczny, w którym najlepszych medyków nagrodzono najpierw w każdym mieście i powiecie, później była to rywalizacja plebiscytowa na szczeblu wojewódzkim, a finał w ogólnopolski kończył się w historycznym sercu Polski, na Zamku Królewskim. W piątek, 2 grudnia laureaci głównych tytułów odebrali statuetki i nagrody z rąk Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego oraz Doroty Kani – Redaktor Naczelnej i Członka Zarządu Polska Press Grupy.
Celem plebiscytu Hipokrates 2022 było docenienie i nagrodzenie tych pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem Pacjentów, i to nie tylko za profesjonalizm w procesie leczenia, lecz także za kulturę osobistą i podejście do Pacjenta. Patronem ogólnopolskiej gali było Ministerstwo Zdrowia, a cały plebiscyt prowadzony był pod patronatem Narodowego Funduszu Zdrowia. Partnerem gali ogólnopolskiej było PZU Zdrowie S.A., a partnerem głównym całego plebiscytu była marka APTEO.

Prezes żyrardowskiego szpitala Marcin Pluta nie ukrywał dumy z tego, że Kardiolog Polski Roku 2022 – doktor Szymon Jagodziński, pracuje w Centrum Zdrowia Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie. Pan prezes serdecznie pogratulował dyrektorowi Szymonowi Jagodzińskiemu za zdobycie tytułu Kardiologa numer 1 w Polsce. Gratulacje zostały także skierowane do pielęgniarki Mariki Szmitkowskiej, która została Pielęgniarką Roku 2022 w Powiecie Żyrardowskim. – Jest to ogromny skarb dla naszej placówki mieć w swoich szeregach tak wspaniałych lekarzy i pielęgniarki jak tegoroczni laureaci. Wszyscy jesteśmy z nich dumni i dziękujemy za tak wspaniałą promocję naszej placówki, która przechodzi diametralne przemiany. Dlatego bardzo jest budujące, że mamy u nas tak wspaniałe kadry…- powiedział prezes Marcin Pluta.

Doktor Szymon Jagodziński po otrzymaniu zaszczytnego tytułu: Kardiolog Polski Roku 2022 powiedział: To dla mnie ogromny zaszczyt. Dziękuję wszystkim Pacjentom, którzy docenili moją pracę, jak i mojej rodzinie za wsparcie. Szczególne podziękowania chciałbym także przekazać organizatorom plebiscytu, dzięki którym pracownicy ochrony zdrowia mogli poczuć, że ich codzienny wysiłek jest doceniany. Zawód lekarza jest bardzo trudnym zawodem, określanym czasem mianem sztuki lekarskiej, ponieważ w proces opieki nad chorym lekarz często angażuje się całościowo, również jako człowiek, przenosząc emocje – smutki i radości do własnego domu… Nagroda, o której przyznaniu decydują głosy oddane przez Pacjentów, jest najbardziej cennym wyróżnieniem dla lekarza. Daje nie tylko ogromną satysfakcję, ale też jest olbrzymią motywacją do dalszej pracy i rozwoju zawodowego.
Dziękuję bardzo.

MT

By ZB