Jak informowaliśmy tuż przed Nowym Rokiem – 1 stycznia – o północy z niedzieli na poniedziałek, za kierownicą pojazdu strażackiego OSP w Żyrardowie, usiadł Mariusz Wysocki – prezes żyrardowskich “ochotników” aby zawieźć transport około dwóch ton żywności, materiałów sanitarnych i najbardziej potrzebnych urządzeń i materiałów na Ukrainę.

Tuż po godzinie 16.00 otrzymaliśmy informację, że żyrardowski transport dotarł do miasta Stryj, gdzie wypakowano część darów przykazując je polskiej szkole im. Kornela Makuszyńskiego. W tym miejscu na przybycie żyrardowskiego konwoju czekał Wiceminister Aktywów Państwowych – Maciej Małecki. Przed godziną siedemnastą pojazd OSP Żyrardów wyruszy do Kołomyji – około 160 kilometrów, gdzie już jest oczekiwany i przybędzie przed godziną dwudziestą.

Dary są przeznaczone m.in. do środowisk polonijnych w obwodzie Iwanofrankowskim. Jest to efekt zbiórki przeprowadzonej pod patronatem posła Macieja Małeckiego – Wiceministra Aktywów Państwowych oraz Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego – Prezydenta Żyrardowa na rzecz Polaków mieszkających na terenie Ukrainy.

By ZB