W „Trójce” są bogatsi o sześć klas pierwszaków

Pasowanie na ucznia to ważny moment dla pierwszoklasistów, ich rodziców i całej społeczności szkolnej. W ubiegłym tygodniu piękne uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi. W tym roku szkolnym w sześciu klasach pierwszych naukę rozpoczęło 140 uczniów.

W ubiegłym tygodniu do społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 oficjalnie dołączyło 140 pierwszoklasistów, którzy są już po ślubowaniu. Każda klasa przygotowała ambitny program artystyczny i specjalne podarunki dla dyrekcji wychowawców i gości. Radośnie śpiewano, że szkołę lubić się da, a każdy występ był nagradzany gromkimi brawami.

W tym ważnym dniu pierwszakom towarzyszyli rodzice i goście: prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski i jego zastępca Adam Lemiesz oraz zastępcy dyrektora: Dominika Noszczak-Bielak, Ariana Bruś i Agnieszka Rębielewska.

Po występach przychodził czas na ślubowanie. Dzieci obiecywały być dobrymi uczniami i dbać o dobre imię klasy oraz szkoły. Następnie wicedyrektor Ariana Bruś pasowała każdego pierwszaka na ucznia dużym czerwonym ołówkiem. Uczniowie otrzymali specjalne dyplomy i medale. Na ich twarzach malowała się radość i duma, a na pytanie jak im się podoba w szkole przyznali, że jest świetnie.

Cieszę się, że mogę z wami być podczas tego ważnego wydarzenia. To niesamowite, że w Szkole Podstawowej nr 3 w tym roku powstało, aż 6 klas pierwszym, ale to świadczy o tym, że ta placówka cieszy się dobrą opinią i zaufaniem. Bardzo poważnie myślimy o powiększeniu zasobów lokalowych waszej szkoły… – powiedział prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Pasowanie było uroczystością na którą dzieci czekały z niecierpliwością, ale też solidnie się do niego przygotowywały. Oficjalnie do społeczności szkolnej dołączyły klasy: 1 a – wychowawca Anna Redwańska, 1 b – Karolina Wojtczak , 1 c – Iwona Brzezińska oraz Patrycja Kamyczek , 1 d – Ewa Kuliczkowska, 1 e – Małgorzata Jurczewska i Anna Łachnik , 1 f – Anna Wojdak.

Z.B.

By nk