Kolejne miliony dolarów na Ziemi Mszczonowskiej

Corning Incorporated, znajdujący się na liście największych amerykańskich firm Fortune 500, otworzył dziś w Mszczonowie pod Warszawą swoją nową fabrykę włókien światłowodowych. Jest to jeden z największych zakładów produkujących światłowody w Unii Europejskiej i jednocześnie najnowsza z serii globalnych inwestycji Corning w produkcji światłowodów i kabli, o łącznej wartości ponad 500 milionów dolarów od 2020 roku.

Corning Incorporated od 170 lat wykorzystuje swoją wiedzę fachową w dziedzinie nauk o szkle, ceramice i fizyce optycznej, aby tworzyć produkty i procesy, które zmieniają branże i poprawiają jakość życia. W roku 1970 wynalazła pierwszy na świecie światłowód. Od tego czasu nadal są pionierami w zakresie rozwiązań światłowodowych, kablowych i łącznościowych.

Burmistrz Józef Grzegorz Kurek nie ukrywał zadowolenia, że tak prestiżowa firma zlokalizowała się w Mszczonowskiej Dzielnicy Przemysłowej, a w swoim wystąpieniu podkreśił, że przybył kolejny poważny partner do zailenia budżetu samorządowego Miasta i Gminy Mszczonów. Burmistrz zaprosił kolejnych inwestorów do nowej dzielnicy przemysłowej o powierzchni 800 hektarów, która powstała w pobliskich Adamowicach.

Więcej o tym wydarzeniu napiszemy w najbliższym wydaniu “ŻŻ”

By ZB