W Szkole Podstawowej nr 6 w Żyrardowie od samego progu czuć świąteczny nastrój. Wspólne kolędowanie i jarmark świąteczny to tylko niektóre inicjatywy jakie w tym wyjątkowym czasie miały miejsce w tej szkole.

Pięknie przystrojone korytarze, świąteczna muzyka i radosna atmosfera – tak w Szóstce upływają przedświąteczne dni. W środę, 13 grudnia na szkolnym korytarzu już po raz drugi odbył się świąteczny kiermasz podczas, którego uczniowie sprzedawali stroiki, rękodzieło, słodkie pyszności i zimową herbatkę. To był idealny czas, aby zrobić świąteczne zakupy, tym bardziej, że środki pozyskane ze sprzedaży zostaną przekazane m.in. na nowe akcesoria do kącika relaksu i naklejki na schody z motywującymi i edukacyjnymi hasłami. Koordynatorką akacji była Katarzyna Jaroszewska –wychowawca klasy III, nauczyciel WDŻ i współorganizujący kształcenie.

Po zajęciach uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się w szkolnej świetlicy na wspólnym kolędowaniu. To był wyjątkowo nastrojowy czas, który upłynął na śpiewaniu pięknych polskich kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie to z pewnością piękna tradycja, która integruje społeczność szkolną.

By ZB