Śmiertelny wypadek na trasie katowickiej
Policja szuka świadków

Drogi na terenie powiatu żyrardowskiego są coraz bardziej obciążone ruchem komunikacyjny. Zdarzają się na nich tragiczne wypadki, często tragiczne w skutkach, a w nich życie, zdrowie i mienie tracą ludzie. Kolejne takie dramatyczne zdarzenia miało miejsce wieczorem w sobotę 11 listopada na trasie szybkiego ruchu – S8 w Wymysłowie w pobliżu Mszczonowa. Tym razem śmierć poniosło 10-letnie dziecko, a sześć osób trafiło do szpitali.

11 listopada 2023 roku ok. godz. 18:40 na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Wymysłów, 412 km, na pasie w kierunku Warszawy doszło do zderzenia czterech pojazdów osobowych – Toyoty Land Cruiser, Audi A4, Audi Q5 oraz Citroena Berlingo. W wyniku odniesionych w zdarzeniu obrażeń śmierć poniosło 10-letnie dziecko, a 6 osób zostało przetransportowanych do szpitala.
Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie prowadzi postępowanie w tej sprawie. W związku z powyższym zwracają się z prośbą do wszystkich osób będących świadkami zdarzenia oraz osób, które w tym czasie poruszały się drogą ekspresową S-8 i posiadają na wyposażeniu swoich pojazdów wideorejestrator o pilny kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie tel. 47 705 82 00 lub 47 70 58 115.

Ta. Foto OSP Mszczonów i Radziejowice

By tadeusz