Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, Przestrzeń Seniora w Żyrardowie powraca do pięknej tradycji. W piątek, 9 lutego w placówce odbył się Bal Seniora pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Zaproszenie na wyjątkowe przyjęcie przyjęły placówki z terenu powiatu żyrardowskiego. Był m.in. DPS przy ulicy Limanowskiego, DPS przy ulicy Sosabowskiego i DPS z Hamerni.

Na ten bal wszyscy przybyli z uśmiechami na ustach i w ciekawych strojach. Były biedronki, księżniczki, Czerwony Kapturek, piraci i wiele innych wspaniałych bajkowych postaci. Przestrzeń Seniora zamieniła się w magiczną krainę, gdzie spotkać można było bohaterów znanych z klasycznych baśni. Atmosfera balu była niezwykle serdeczna i przyjacielska. Muzyka, którą dostarczał Zbyszek Sękulski, podkreślała magiczny nastrój wieczoru, sprawiając, że wszyscy goście chętnie wplatali się w wir tańca i zabawy

Bajka kojarzy się z czymś miłym, z powrotem do dzieciństwa i beztroski. Bajki też zawsze mają dobre zakończenie i swój morał. W wielu miejscach rozstawiliśmy tabliczki ze złotymi myślami pochodzącymi głównie z Kubusia Puchatka. Te mądrości możemy przenieść do naszego życia bo życie każdego z nas to bajka do której sami piszemy scenariusz. Już 8 rok wspólnie piszemy bajkę naszej Przestrzeni Seniora i bardzo cieszymy się, że mogliśmy dzisiaj zaprosić naszych przyjaciół, aby z nami zapisywali kolejne strony tej opowieści…– powiedziała Monika Mroczkowska, założycielka Przestrzeni Seniora.

Nie mogło zabraknąć elementu artystycznego. Tym razem Przestrzeń Seniora przygotowała bajkę „O krasnoludkach z Konopnickiej”, co dodatkowo wprowadziło w nastrój i pozwoliło wszystkim uczestnikom w pełni zanurzyć się w świecie baśni i fantazji.

Po tak udanym balu wszyscy uczestnicy z pewnością wracali z uśmiechem na twarzy i sercem pełnym wspomnień. Dyrektorzy placówek już zacierają ręce planując kolejne wydarzenia, które pozwolą na wspólną integrację i magiczną podróż w krainę bajek i marzeń.

By ZB