We wtorek, 31 sierpnia na dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski zaprosił do Resursy absolwentów klas VIII, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Zgromadzonych w Resursie uczniów, rodziców i dyrektorów powitała dyrektor Wydziału Oświaty Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz. W tej ważnej uroczystości udział wzięli także: prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski i jego zastępca Adam Lemiesz oraz przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Wrońska.

Drodzy 8-klasiści należą wam się gratulacje za wyniki uzyskane na egzaminie i świadectwa z wyróżnieniem…–rozpoczęła dyrektor Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz dodając, że nie był to łatwy rok szkolny podczas, którego uczniowie musieli zmierzyć się z nauką zdalną.

Dzisiaj w sali zebrała się elita, najlepsi z najlepszych. Jestem dla was pełen podziwu i uznania, że w tak trudnym dla nas wszystkich czasie wspinacie się na wyżyny i zdobywacie mistrzostwo jeśli chodzi o wiedzę uzyskaną w szkole podstawowej. Dzisiaj pewnie jesteście już myślami w szkole średniej, ale za to co zrobiliście i ile wysiłku włożyliście, aby kształtować własne drogi należą wam się słowa podziękowania. Dziękuję także nauczycielom, dyrektorom szkół i rodzicom..–powiedział prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski.

Uhonorowani uczniowie uzyskali średnią co najmniej 5,0, a z egzaminów uzyskali wynik min 80proc. 11 osób uzyskało 100 proc. wynik z egzaminów językowych, z matematyki maksymalną liczbę punktów zdobyło 4 uczniów, najwyższy wynik po 96 proc. z języka polskiego uzyskały dwie uczennice.

Podczas uroczystości prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski wraz ze swoim zastępcą Adamem Lemieszem i przewodniczącą Elżbietą Wrońską uhonorowali 36 najlepszych uczniów, a rodzicom wręczono listy gratulacyjne.

Szkoła Podstawowa Nr 1: Kamil Borucki, Wiktoria Zawalich, Michał Antosz, Wiktoria Jabłońska, Kacper Kozak, Jagoda Matyja, Gabriela Michalska, Matylda Owczarek, Julia Ryszkowska, Milena Stanio, Jakub Szwemberg, Wiktoria Wojnarowicz, Milena Zagrajek

Szkoła Podstawowa Nr 3: Małgorzata Chudy, Jakub Jankowski, Jakub Smolarek, Zuzanna Staszewska, Zofia Targowska, Jakub Tkacz, Fabian Tworo, Dominika Walczak, Karolina Wieprzkowicz, Amelia Woźniak

Szkoła Podstawowa Nr 4: Piotr Baka, Anna Jarkiewicz, Wiktoria Kamińska

Szkoła Podstawowa Nr 6: Jakub Chyła, Jakub Grankowski, Zuzanna Kamińska, Mateusz Nantal, Dominika Rzepczyk, Joanna Sadowska, Bartosz Szymański

Szkoła Podstawowa Nr 7: Natalia Dymkowska, Mikołaj Kleszczewski, Laura Knąber

By nk