W piątek 17 maja Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski opublikował swoje rozporządzenie o wyborze swojego drugiego zastępcy, która to funkcja była nieobsadzona od marca 2023 roku. Od poniedziałku 20 maja wykonawcza władza samorządowa w żyrardowskim magistracie jest już w pełnym składzie – prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski i jego dwaj zastępcy: Adam Lemiesz i Piotr Koczewski.

Nowy zastępca prezydenta – Piotr Koczewski posiada przeszło 25 lat doświadczenia zawodowego, zdobywane zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. A w swojej zawodowej biografii napisał, że pracował m.in. w: PKP S.A. Nieruchomości, gdzie był Naczelnikiem Wydziału Marketingu i Obrotu Nieruchomościami. W spółce miejskiej – w PGM Żyrardów Sp. z o.o. był Dyrektorem Administracyjno – Technicznym, a w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach, pełnił funkcję Kierownika Działu Administracji. Natomiast w firmie BSS Sp. z o.o. był Dyrektorem Zarządzającym. Przez wiele lat prowadził również własną działalność gospodarczą w branży budowlanej i stolarskiej.

Jedną z pasji pana Piotra są motocykle, wręcz kocha teatr i miło wspomina czasy, kiedy był aktorem żyrardowskiego Teatru 36 zł. Ma za sobą 11 lat nauki w PSM I i II stopnia w Żyrardowie, w klasach: skrzypiec, trąbki i perkusji. Kolekcjonuję zabytkowe meble.

O nowym zastępcy Prezydenta Miasta Żyrardowa piszemy w bieżącym wydaniu „ŻŻ”.

By ZB