Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski w środę, 24 listopada spotkał się z 5 uczniami żyrardowskich szkół, którzy w ubiegłym roku szkolnym zostali laureatami lubi finalistami konkursów przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych m.in. przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Ministra Edukacji i Nauki.

Wśród nagrodzonych znaleźli się prymusi z takich dyscyplin naukowych jak historia, informatyka i programowanie czy biologia.

Wyróżnieni za wybitne osiągnięcia w nauce:

Konrad Aleksander Karczewski – LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie – finalista XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej ,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia”

Jan Kluczek – SP nr 3 w Żyrardowie – laureat 3. stopnia i brązowy medalista XVI Olimpiady Informatycznej Juniorów organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Komitet Główny Olimpiady Informatycznej Juniorów, Fundację Rozwoju Informatyki. Jan jest też laureatem konkursu Informatycznego LOGIA organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Alicja Kozłowska – SP nr 3 w Żyrardowie – finalista w interdyscyplinarnym Konkursie o Zdrowiu „Higieja” – organizator Mazowiecki Kurator Oświaty.

Michalina Woźniczko – SP nr 7 w Żyrardowie – finalistka Konkursu Historycznego dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem był Mazowiecki Kurator Oświaty.

Szymon Bartosz Zawada –SP nr 1 w Żyrardowie – laureat w interdyscyplinarnym Konkursie o Zdrowiu „Higieja” organizowanym przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

By ZB