W gminie Radziejowice od 10 lat jest kontynuowana tradycja – „nakazująca”, że pod koniec listopada – w rocznicę śmierci byłego wójta Gminy Radziejowice Tadeusza Kłucińskiego, w hali sportowej przy miejscowej Szkole Podstawowej jest rozegrany memoriał – turniej piłkarski, poświęcony jego pamięci.

Wójt IV i V kadencji Gminy Radziejowice zmarł nagle 26 listopada 2009 roku. Pamięć o tym wspaniałym człowieku jest kultywowana i w sobotę 25 listopada został rozegrany już jubileuszowy X halowy turniej piłki siatkowej. Przez cały dzień rywalizowało 10 drużyn nie tylko z terenu powiatu żyrardowskiego.

Przed 12 laty z inicjatywą zorganizowania Turnieju Halowego Piłki Nożnej im. Tadeusza Kłucińskiego wystąpił Paweł Zieliński nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Władysława Rdzanowskiego w Radziejowicach – bratanek śp. Tadeusza Klucińskiego. Od tego czasu, co roku – z 2-letnią przerwą związaną z pandemią – pod koniec listopada piłkarze amatorzy rywalizują w tym już prestiżowym turnieju piłkarskim. W tym roku do turnieju zgłosiło się 10 drużyn i przez całą sobotę rozegrano 24 mecze.

Więcej o tym wydarzeniu w dzisiejszym wydaniu „ŻŻ”

By tadeusz