gru 7, 2023

Razem od 50. lat – w małżeńskim szczęściu i miłości

Pół wieku szli przez życie trzymając się za ręce…

W Gminie Radziejowice co roku wiele par małżeńskich obchodzi 50-lecia swojego szczęśliwego związku małżeńskiego. Taka uroczystości odbyła się 7 grudnia.

Dostojnych jubilatów, którzy przybyli na wspólną uroczystość złotych godów małżeńskich –  serdecznie powitała Kierownik USC Urzędu Gminy w Radziejowicach Małgorzata Strzemieczna. -… Dziś dzień szczególny – pięćdziesiąta rocznica ślubu tych oto wspaniałych Seniorów. Pół wieku szliście przez życie trzymając się za ręce i świeciliście przykładem dostojnego małżeństwa… Jest to Święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania… – mówiła Kierownik USC.

…Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki. Codziennej trosce o dom i chleb, o dobre wychowanie i wykształcenie dzieci, o sprawiedliwość i uczciwość w życiu publicznym, oddaliście Państwo swoje najlepsze lata. Dziś dziękuję Wam za to wszystko i wyrażam swój podziw i uznanie. Życzę jak najlepszego zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki najbliższych na wiele następnych lat… – mówiła Wójt Gminy, wręczając  jubilatom „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i okolicznościowe dyplomy z gratulacjami i życzeniami od Włodarza Gminy.

Szczęśliwymi jubilatami, którzy 6 sierpnia wzięli udział w uroczystości odbywającej się w Gminnym Centrum Kultury „Powozownia” w Radziejowicach byli:

Krystyna i Andrzej Amrozy – Tartak Brzózki;

– Krystyna i Tadeusz Ambrozik – KorytówA;

– Maria i Mirosław Kurowscy – Korytów;

– Anna i Andrzej Palczewscy – Krze Duże;

– Urszula i Mikołaj Stefanik – Korytów A;

– Maria i Stanisław Szlaga – Kuklówka Zarzeczna.

W tym dniu nie mogli wziąć udziału w uroczystości – Genowefa i Józef Laskowscy oraz Joanna i Stefan Szafraniec

Było to spotkanie ze szczęśliwymi ludźmi, dla których najpiękniejszym, co spotkało ich w życiu i przetrwało ponad 50 lat – to związek małżeński i wciąż gorąca miłość.

O tym uroczystym spotkaniu napiszemy w najbliższym wydaniu „ŻŻ” a także w Gminnym Wydawnictwie „Gmina Radziejowice nie tylko na weekend”.

By tadeusz