Na dwa dni przed Wigilia Bożego Narodzenie odbyło się Wigilijne Spotkanie społeczności szkolne ZS nr 3 im. Maria Curie-Skłodowskiej w  Wiskitkach.  Życzeniom i świątecznej szkolnej atmosferze towarzyszyło przedstawienie Jasełkowe, rozpoczynające się wzruszająca pastorałka Seweryna Krajewskiego  „Jest taki dzień”.  To ten utwór, blask kolorowej Choinki i niezwykła przedświąteczna szkolne atmosfera wprowadziły nas w niecodzienny, wigilijny nastrój. Wczuliśmy się t tę niezwykłą atmosferę tego jedynego dnia.

…Ten nastrój wszystkim się udziela,

Ogrania serca, dusze.

Radością serca, dusze…

I czystych wielkich wzruszeń… – śpiewała Gabrysia przy akompaniamencie świetnych muzyków, którzy przygotowali oprawę muzyczną – Jacka Chmielewskiego i Jarka Szafaryna.

Autorką scenariusza była Agnieszka Wiśniewska, która również zaprezentowała swoje możliwości wokalne i Tomasz Skop była uczniowie klasy pierwszej Technikum Hotelarskiego.

Gościem był członek władz powiatu Stanisław Nalej, ale zostali zaproszeni sąsiedzi ze Szkoły P{odstawowej w Wiskitkach dyrektor Renatą Budecką i wraz z nią i ze śpiewem pojawiło się blisko 30 kolędników.

W tym dniu oderwano się  od spraw dnia codziennego, posłuchano pięknej poezji, kolęd i wszyscy wczuliśmy się w atmosferę tego jedynego dna w roku… – Cieszmy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy niż zwykle, nie ta serdeczność pozostanie na zawsze…-powiedziała Anna Smolarek – Dyrektor ZS nr 3 w Wiskikach.

Do tej  nieprzemijającej atmosfery Bożego Narodzenia wrócimy na łamach „Życia Żyrardowa”.

By tadeusz