W sobotę, 18 maja także Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie przygotowało bardzo ciekawy program na Noc Muzeów, który przyciągnął wielu miłośników historii i kultury. Wydarzenie obfitowało w atrakcje, a organizatorzy zadbali o każdy szczegół, zapewniając zwiedzającym niezapomniane wrażenia.

Program rozpoczął się o godzinie 11:00, kiedy to muzeum otworzyło swoje drzwi dla zwiedzających, oferując bezpłatne wejście aż do 22:00. Uczestnicy mogli podziwiać wystawy „Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia” oraz galerię obrazów malarza Józefa Rapackiego.

O godzinie 16:00 odbył się spacer po Żyrardowie z przewodnikiem, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Zwiedzający mieli okazję poznać historię miasta i jego najważniejsze zabytki, zaczynając od siedziby muzeum.

Wieczorem, odbył się koncert „Od klasyki po rozrywkę” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Żyrardowie.

Następnie Bogdan Jagiełło wygłosił fascynujący wykład poświęcony profesorowi Władysławowi Pałuckiemu, a po wykładzie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „Władysław Pałucki – historyk, artylerzysta” połączone z kuratorskim oprowadzaniem przez kustosza Muzeum Mateusza Waśkowskiego.

Wydarzenie zakończył konkurs z nagrodami “Kocham naszą historię”.

Równocześnie, przez niemal cały dzień w Gabinecie Pisarza Pawła Hulki-Laskowskiego przy ul. Narutowicza 34, odbywało się bezpłatne zwiedzanie wystawy poświęconej życiu i twórczości tego wybitnego pisarza.

Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie po raz kolejny na Noc Muzeów zaproponowało gościom bogaty program i wiele ciekawych atrakcji.


By ZB