W Resursie odbył się Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, który zgromadził miłośników muzyki sakralnej i świeckiej z różnych zakątków świata. Wydarzenie uroczyście otworzyli ks. Halina Radacz, biskup diecezji warszawskiej Jan Cieślar, oraz Lucjan Krzysztof Chrzanowski – Prezydent Miasta Żyrardowa.

Do Żyrardowa przyjechały chóry z Warszawy, Lublina, Łodzi, Radomia i Zgierza. Nie zabrakło również występu naszego lokalnego chóru – Vox Cordis. Zgromadzeni w Resursie goście mieli okazję wysłuchać pieśni ewangelickich w znakomitym wykonaniu chórów, które wypełniły salę swoją harmoniczną muzyką i pięknym śpiewem.

Podczas koncertu piosenek z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, publiczność mogła podziwiać nie tylko wspaniałą muzykę, ale także stylowe stroje, które przeniosły wszystkich w klimat tamtych lat.

Na zakończenie Zjazdu wystąpił Wyższobramski Chór Kameralny z Cieszyna, który swoim występem dostarczył niezapomnianych wrażeń muzycznych i godnie zwieńczył to wyjątkowe wydarzenie.

By ZB