„ROZŚPIEWAJMY PODKARPACIE 2022” – WYRÓŻNIENIE DLA ZESPOŁU WOKALNEGO „IGRASZKA” z Młodzieżowego Domu Kultury.

Ogólnopolski Konkurs „Rozśpiewajmy Podkarpacie 2022” to festiwal, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Artystów Podkarpacia i Stowarzyszenie Kobiet “Krasne”. Skierowany jest zarówno do solistów, jak również zespołów wokalnych. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się w formie online. Polegała na nadesłaniu filmu (utworu) konkursowego i opublikowaniu na kanale YouTube. Tematyką tegorocznej edycji były piosenki od lat 20-tych do współczesności. Konkurs ten miał bardzo szeroki zasięg, gdyż wzięły w nim udział dzieci oraz młodzież z terenu całej Polski, a także polonia zagraniczna.
Jury w składzie: Inigo Ruiz de Gordejuela – pianista jazzowy, kompozytor oraz pedagog urodzony w Hiszpanii, Magdalena Skubisz – wokalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, konsultant ds. wokalnych, opiekun finalistów The Voice Of Poland, Kamil Zięba –aktor, wokalista, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku podczas przesłuchań brało pod uwagę zarówno dobór repertuaru do wieku i umiejętności wykonawcy, walory głosowe, własną interpretację utworu, muzykalność, jak również ogólny wyraz artystyczny.


Wykonanie zespołu wokalnego „Igraszka”, pracującego na co dzień w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie pod opieką Urszuli Izdebskiej i Aleksandry Rudzińskiej, na tyle przypadło do gustu jurorom z piosenką „Wieża Babel” (z rep. “Metro”), że otrzymał wyróżnienie . Emisja Koncertu Laureatów odbyła się 3 lipca 2022r.


Jesteśmy bardzo dumni, że efekty pracy zespołu i jego opiekunek, zauważane są na tak prestiżowych konkursach.

By ZB