W środę, w sali gimnastycznej „Siódemki” odbyło się wyjątkowe przedstawienie świąteczne, które rozświetliło serca uczniów, nauczycieli i rodziców. Zgodnie z tradycją, uczniowie zaangażowali się w szkolne jasełka, przypominając wszystkim o niezwykłym wydarzeniu, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa.

Motywem przewodnim tegorocznych Jasełek były słowa biblijne, z których jednym z centralnych cytatów był: “Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan.” Uczniowie wcielili się w różne postacie biblijne, ożywiając starożytne wydarzenia w sposób pełen humory, zabawnych zwrotów akcji i gry słów. Nie zabrakło też odwołań do współczesności.

Występ chóru szkolnego, pod kierunkiem nauczycielki Katarzyny Parzych, wzbogacił atmosferę wydarzenia, dodając mu podniosłości i uroku. Piękne aranżacje muzyczne i utwory świąteczne sprawiły, że sala wypełniła się magią Bożego Narodzenia.

Nie mniej imponujące były dekoracje, przygotowane z ogromną pomysłowością przez uczniów. Sale szkolne przemieniły się w malownicze sceny z betlejemską stajenką.

Nad całością przedstawienia czuwały nauczycielki – Monika Troszczyńska-Andzelak oraz Monika Piotrowska.

By ZB