W środę 10 listopada, w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach odbyła się szczególna uroczystość, rozpoczynająca Miejsko-Gminne Obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie tej szkoły zaprezentowali widowisko historyczno-muzyczne, pokazujące historię Wiskitek na tle wydarzeń, jakie miały miejsce w naszym kraju.

…Osobnym rozdziałem spektaklu było Powstanie Styczniowe i jego klęska. Mówiono o młodych wiskitczanach – patriotach, którzy walczyli w tym zrywie narodowym. Wtedy na ponad 150 laty Wiskitki straciły prawa miejskie – za patriotyzm swoich synów… W spektaklu podkreślano, że w dobie demokratycznych przemian wiskitczanie bardzo dobrze wykorzystali możliwości rozwoju i… Wiskitki ponownie stały się miastem.

Uroczystość była okazją do wręczenia Tytułu Zasłużony dla Gminy Wiskitki – Elżbiecie Adamczyk, która w samorządowym urzędzie pracuje od 31 lat. Wyróżnienie za szczególną aktywność i wzorowe promowanie Miasta i Gminy Wiskitki przyznano Agnieszce Sulikowskiej-Kuran oraz Jarosławowi Pięckowi.

Więcej o tym wydarzeniu w najbliższym wydaniu “ŻŻ”

By nk