Wielkanocny Wielki Tydzień to czas oczekiwania na wielkie wydarzenie… W ten przedświąteczny okres już tradycyjnie w Żyrardowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku nie mogło nie być pięknej uroczystość, kiedy przy jednym wielkim stole zasiądzie około 150-osobowa rodzina Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszyscy radośni i odświętnie ubrani z niecierpliwością czekali na tę wyjątkową chwilę, kiedy razem znajdą się przy wspólnym stole UTW-owskiej żyrardowskiej rodziny.

W tym roku taka świąteczna integracja z udziałem prezydenta Żyrardowa – Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego, przewodniczącego Ryszarda Mirgosa i ks. proboszcza Adama Domańskiego odbyła się w przedświąteczną Wielką Środę, 5 kwietnia.

Gospodarzem uroczystości była prezes UTW w Żyrardowie – Janina Suska, wraz z członkiniami zarządu.

Wielkanocne spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń, które rozpoczął przekazywać zebranym prezydent Żyrardowa.

Lubię przebywać wśród was, gdyż w tym gronie czuje się tyle serdeczności i braterstwa. Cieszę się, że od wielu lat w naszym żyrardowskim stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku tradycją są Wielkanocne spotkania i zawsze idąc tutaj, wiem – jaka to będzie sympatyczna uroczystośćDzisiaj jest okazja do złożenie życzeń, ale też podziękowania Państwu, za waszą aktywność i pracę tak w przeszłości, jak i obecnie na rzecz naszego miasta… Jesteśmy w radosnym przedświątecznym okresie Wielkanocnym, kiedy udziela się nam podniosły nastrój i jest to wspaniała okazja do dobrych uczynków i serdecznych życzeń... Z okazji nadchodzących świąt życzę Państwu, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności, a Wielkanoc nich upłynie w gronie rodzinnych serdeczności…. Życzę dobrej pogody w sercu i we wiosennej aurze… – mówił prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski, przekazując przewodniczącej Janinie Suskiej symboliczne, świąteczne upominki w markowej torbie z napisem ŻYRARDÓW. Życzenia i świąteczne serdeczności przekazał zebranym przewodniczący Ryszard Mirgos. …Życzę dobrej pogody w sercu i we wiosennej aurze. Niech to będzie wspaniały czas dla nas wszystkich… – mówił pan Ryszard.

Po krótkiej modlitwie proboszcz ks. Adam Domański pobłogosławił pokarmy, a zebrani przystąpili do dzielenia się jajeczkiem i wzajemnego składania sobie świątecznych życzeń i serdeczności. Była to wspaniała okazja do integracji i spędzania tego przedświątecznego czasu na rozmowach i konsumpcji wielkanocnych pyszności oraz snucia przez studentów seniorów planów na najbliższy czas.

W towarzystwie UTW zawsze jest pogodna atmosfera, tym razem było wyjątkowo dużo słońca…

Ta

By ZB