Minęło ponad sześć lat, od kiedy na żyrardowskim cmentarzu pożegnano Ryszarda Tkacza, sportowca, nauczyciela wychowania fizycznego w LO im. S. Żeromskiego, trenera piłki siatkowej KS „Żyrardowianka” i Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Len”. Był on twórcą potęgi żyrardowskiej piłki siatkowej w latach 1951–1991. Wtedy sportowego profesora pożegnał jego wieloletni współpracownik Jan Jackowski.

Dzisiaj niestrudzony i największy żyrardowski społecznik – „Jacek”, wspierany przez trenera Krzysztofa Waśkowskiego i Małgorzatę Koziarską – wychowankę trenera Ryszarda Tkacza – Reprezentantkę Polski w piłce siatkowej, uhonorowali swojego trenera Tablicą Pamiątkową, ufundowaną przez b. Reprezentanta Polski w Piłce Siatkowej – Ryszarda Adamiaka. Oprócz tej dwójki zawodników w uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt byłych zawodniczek i zawodników MKS „Len”, którzy wyszli „spod ręki” trenera Ryszarda Tkacza. Wielu z nich – występowało w Reprezentacji Polski, jak w zespołach I i II ligowych.

W uroczystości nie mogło zabraknąć władz samorządowych z prezydentem miasta Lucjanem Chrzanowskim i jego zastępcą Adamem Lemieszem. Gospodarzami uroczystości byli: zastępca dyrektora Agnieszka Przyjankowska i Sławomir Maszewski. Tablicę odsłonili: prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski, dyrektor Agnieszka Przyjanowska i Jan Jackowski.

Jan Jackowski mówił o wielkich i niepowtarzalnych sukcesach Ojca żyrardowskiej siatkówki, swoją wypowiedź zakończył słowami: „Pękło szlachetne serce… a tron został pusty”.

Uroczystość była wspaniałą okazją do spotkania po latach dla kilkudziesięciu zawodniczek i zawodników trenera Ryszarda Tkacza.

Ten sentymentalny dzień zakończono na żyrardowskim cmentarzu, gdzie na grobie swojego trenera zapalono znicze i położono kwiaty.

By nk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *