W niedzielę 28 stycznia odbył się XI Świąteczny Bieg z Termami Mszczonów mający charakter ogólnopolskiej imprezy biegowej. Jej organizatorami byli: Termy Mszczonów, Klub Lekkoatletyczny LKS Osuchów i Mszczonowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ta impreza sportowa jest bardzo popularne i każdego roku przyciąga coraz więcej amatorów biegania i maszerowania z kijkami Nordic Walking – w tym roku w tej rywalizacji wzięło udział ponad 130 zawodników z całego kraju. Bieg i marsz były rozgrywany równocześnie i na dystansie 5 kilometrów. Wszyscy startujący – dumni z siebie – pokonali ten dystans, a zwycięzca potrzebował na przybiegnięcie na metę w niespełna 16 minut. Zwycięzcą okazał się mieszkaniec Gminy Mszczonów Igor Nowakowski. Wspaniale spisała się mieszkanka Żyrardowa Justyna Ciacharowska Run de Girard Żyrardów – druga wśród kobiet.

W tej jednej z największych rywalizacji biegowych na Mazowszu – już kolejny rok ciężar przegotowań i organizacji tego przedsięwzięcie wzięli na siebie dyrektor Term Mszczonów – Michał Szymański i trener LKS Osuchów – Stanisław Zdunek.

W XI Świątecznym Biegu z Termami Mszczonów wzięło udział ponad 130 prawdziwych pasjonatów sportu, pokonanie 5-kilometrowej trasy było dla nich prawdziwa przyjemnością i relaksem. Wśród zawodników było blisko 50 mieszkańców powiatu żyrardowskiego biegli także mieszkańcy mazowieckich miast i gmin, ale także sąsiedzi w województwa łódzkiego oraz przyjezdni z dalekich miejsc w Polsce. Najliczniej była reprezentowana grupa biegowa Run de Girard Żyrardów i chodziarze „Leśne kije” z Leśnej Podkowy. Ludzie w tym biegu sprawdzali się, każdy na swoim poziomie, ale dla większości najważniejszy był relaks i kontakt z innymi posiadającymi tę samą pasję. Dobiegali do mety zmęczeni, ale radośni i dumni z siebie.

Więcej o tym biegu i jego uczestnikach – w najbliższym wydaniu „ŻŻ”

By tadeusz