Tradycyjnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Przestrzeni Seniora odbyła się VIII Wigilia Seniorów, w tym roku hasło tego pięknego spotkania to “Rodzinne Święta”. Takie też było świąteczne spotkanie u seniorów – pełne rodzinnego ciepła, uśmiechów, wspólnego czasu.

Mieszkańcy i pracownicy Przestrzeni Seniora dostarczyli nam wielu emocji i wzruszeń. Zaczęliśmy od „Kolędy dla Nieobecnych” podczas, której prezentowano białe karty z imionami tych, których nie ma już wśród nas. Nie mogło zabraknąć jasełek, a te jak wiemy zawsze są dopracowane do perfekcji i w sposób humorystyczny ukazują walkę dobra ze złe. Nie zabrakło też gości: starosty Krzysztofa Dziwisza, prezydenta Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego i jego zastępcy Adama Lemiesza, członków Zarządu Powiatu Żyrardowskiego Stanisława Naleja i Krzysztofa Rdesta, dyrektor PCPR Agnieszki Karwat, przewodniczącej Rady Seniorów Miasta Żyrardowa Krystyny Lenarczyk.

Jak zawsze o wyjątkową atmosferę zadbała Monika Mroczkowska – założycielka Przestrzeni Seniora.

To była bardzo rodzinna Wigilia Seniorów – dla nich najważniejszymi gośćmi byli ich najbliżsi – dzieci, wnuki. Spotkaniu towarzyszyło dużo wzruszeń, łez szczęścia i refleksja. Rodziny i bliscy mieszkańców aktywnie włączyli się w przygotowania i artystyczną oprawę uroczystości. Przepiękne jasełka, muzyka na żywo i pyszne smakołyki – to ich zasługa.

Nie mogło zabraknąć też pięknych prezentów od serca – tych własnoręcznie robiony. Każda rodzina otrzymała gwiazdkę, jako symbol indywidualnej gwiazdy życia każdego z mieszkańców. Mikołaj przyniósł też albumy wspomnień dla Seniorów. Później przez długie godziny wspólnie biesiadowano i cieszono się swoją obecnością.

By ZB