W Szkole Podstawowej nr 7 zorganizowana została wystawa zatytułowana „Moje skarby”. Tym razem nauczyciele mieli okazję poznać uczniów z zupełnie innej strony niż na podstawie ocen i zachowania w szkole. Czym się pasjonują poza zajęciami szkolnymi i co kolekcjonują? O tym można było się przekonać podczas wystawy. W sumie około dwudziestu uczniów zaprezentowało swoje skarby, odsłaniając przed społecznością szkolną zupełnie inną stronę siebie.

Organizując taką wystawę chcieliśmy poznać uczniów z innej strony. Okazało się, że kolekcjonują i pasjonują się wspaniałymi rzeczami. Sami przygotowali pełne pasji opisy opowiadające o ich kolekcjach. Przyznam, że uczniowie mnie zaskoczyli. Nie sądziłam, że mają tak głębokie zainteresowania i ogromną wiedzę na ten temat. Znałam ich głównie pod kątem pracy na lekcji, a tutaj poznałam ich od tej drugiej strony…–powiedziała nauczycielka Joanna Węgłowska.

Spacerując po wystawie, można było podziwiać różnorodność prezentowanych kolekcji, od minerałów po magnesy, od klocków Lego po samochodziki. Co więcej, sami uczniowie z pasją opowiadali o swoich zainteresowaniach, co dodatkowo wzbogacało wystawę.

Wystawa „Moje skarby” w Szkole Podstawowej nr 7 była nie tylko inspirującym wydarzeniem, ale także ważnym przypomnieniem o bogactwie różnorodności i pasji, które tkwią w sercach uczniów. Ta inicjatywa pokazała, jak istotne jest otwarcie się na różnorodność zainteresowań i umożliwienie uczniom wyrażenia swojej osobowości poza ramami szkolnej edukacji. Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą rozwijać się i pokazać jak piękne zainteresowania mają poza szkołą.

By ZB