Dzisiaj, podczas wyjątkowego wydarzenia w Miejskim Przedszkolu Nr 5 w Żyrardowie, maluchy miały okazję spotkać się z wybitną twórczynią literatury dziecięcej – Joanną Papuzińską. Poetka i autorka bajek oraz wierszy dla najmłodszych przyjęła zaproszenie przedszkolaków z otwartymi ramionami, by dzielić się swoją pasją i inspiracjami.

W trakcie spotkania, pani Papuzińska opowiadała dzieciom o swoich książkach, wprowadzając je w świat swoich barwnych historii. Maluchy z zaciekawieniem wsłuchiwały się w każde słowo, zadając pytania i wyrażając swoje zachwyty. W ramach wdzięczności za wizytę, przedszkolaki przygotowały specjalne recytacje wierszy autorstwa Joanny Papuzińskiej. Nie zabrakło również elementu artystycznego – dzieci zaprezentowały uroczy układ taneczny, korzystając z kolorowych chust.

Wydarzenie to było nie tylko inspirującą lekcją literatury dla najmłodszych, ale także okazją do zacieśnienia więzi między autorką, a jej czytelnikami na najwcześniejszym etapie edukacji. Takie spotkania pozostawiają niezatarte wspomnienia w sercach dzieci i stanowią istotną część budowania ich zamiłowania do literatury od najmłodszych lat.

By ZB