Wiosna niesie ze sobą nie tylko promienie słońca i kwitnące kwiaty, ale także powiew świeżości i energii, która motywuje naszych mieszkańców do porządków – nie tylko w swoich domach, ale i w przestrzeni publicznej. Dzisiaj dzieci ze Świetlicy Profilaktycznej przy ulicy Waryńskiego 25 postanowiły zamalować niechlubne napisy i obrazki na okiennicach ich budynku wykonane przez wandali.

Z błyskiem zdecydowania w oczach, dzieci chwyciły pędzle i farby, gotowe do walki o przywrócenie porządku i estetyki w miejscu, które stanowi oazę ich radości i bezpieczeństwa.

W tym samym czasie profesjonalna firma Bogdan Sobol Eco Renovatio postanowiła wesprzeć dzieci w tej inicjatywie i przystąpiła do oczyszczania cegły budynku.

Chcemy żeby budynek naszej świetlicy był bardzo ładny, bez tych brzydkich napisów. Dlatego dzisiaj zamalowujemy te wyrazy, które znajdują się na naszych okiennicach i mamy nadzieję, że wandale kolejny raz nie pomalują naszego budynku. A jeśli pomalują to my znów je zamalujemy, bo jesteśmy wytrwali i dbamy o nasze miejsce…–powiedział Fabian, który przychodzi do Świetlicy Profilaktycznej.

I tak w wiosennej aurze dzieci z wychowawcami i pracownikami firmy wspólnie doprowadzali budynek przy ulicy Waryńskiego 25 do lepszego stanu. Mamy nadzieję, że ich wysiłki nie tylko przywróciły ład i porządek, ale także w sercach każdego mieszkańca zaszczepiły świadomość wspólnego dobra jakim jest przestrzeń publiczna naszego miasta.

By ZB