W tym roku wigilijne spotkanie w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Żyrardowie zostało zorganizowane po raz trzynasty i corocznie w takiej największej żyrardowskiej Wigilii bierze udział ponad 150 osób tej uniwersyteckiej rodziny. We wspólnej wieczerzy wigilijnej, której gospodarzem była prezes UTW Żyrar5dów – Janina Suska, wzięli udział goście – Prezydent Miasta Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski, przewodniczący żyrardowskiego samorządu – Ryszard Mirgos i ks. Adam Domański – proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie.

Goście skierowali do zebranych piękne życzenia świąteczne, łamano się opłatkiem, było wspólne kolędowanie, a także Wigilijna Wieczerza.

W niezwykle cieplej i życzliwej atmosferze milo minął czas ludzi, którzy są już razem w stowarzyszeniu od kilkunastu lat. Tutaj znaleźli przyjaciół i znajomych, wspólnie spęczają czas i wzajemnie się wspierają. Spotkanie Wigilijne jest podsumowaniem ich współdziałania w ciągu całego roku. Na takim przedświątecznym spotkaniu zawsze jest wolne jedno miejsce przy stole… Tak dla tradycji, ale też i jako dowód otwarcia na społeczeństwo.

By tadeusz