Na co dzień pomagają innym – teraz sami potrzebują pomocy

W świąteczną noc, w Adamowie Parceli – w Gminie Radziejowice, wydarzyła się tragedia, która dotknęła Michała – młodego człowieka, strażaka Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, ale też i strażaka “ochotnika” która zawsze – kiedy tylko zachodziła taka potrzeba, pomagał innym. W Wigilię – z piątku na sobotę doszczętnie spłonął jego dom. Teraz Michał potrzebuje pomocy i takiej doświadcza ze strony przyjaciół.

„…Tragedia wydarzyła się w święta. Michał Wesołowski, dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, przebywał u rodziny z wizytą świąteczną. Kiedy po godzinie trzeciej w nocy otrzymał telefon z informacją o pożarze jego domu, natychmiast pojechał na miejsce, ale już nie było co ratować z wnętrza domu. Michał jest w dramatycznej sytuacji, na ile jest to tylko możliwe – wspierają go bliscy i strażaccy przyjaciele…” – pisze do naszej redakcji przyjaciel Michała – Robert Borowski. Zwracam się z ogromną prośbą o wspieranie akcji zbiórki pieniędzy na odbudowę domu, która prowadzona jest na portalu zrzutka.pl… – czytamy w e-mail Roberta.

…Jeszcze w wieczór wigilijny składaliśmy sobie życzenia, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku… a kilka godzin później odbieraliśmy telefon, że Nasz dom doszczętnie  spłonął… Te święta nie były dla Nas wesołe…. a kolejny rok nie zaczyna się szczęśliwie… Chcemy jak najszybciej odbudować dom. Pomimo ogromnego wsparcia bliskich i przyjaciół oraz sprawnych rąk gotowych do pracy, nie jesteśmy w stanie sami tego dokonać.

Będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę, która przybliży nas do odbudowy Naszych marzeń… Mamy siłę i determinację do odbudowania naszego szczęścia. Na co dzień pomagamy innym – teraz sami potrzebujemy pomocy… – piszą Anna Dziedzic i Michał Wesołowski – pracownik oraz funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim

Została uruchomiona zbiórkę pieniędzy, którą można wesprzeć na stronie: https://zrzutka.pl/7h3gtj

O tym wydarzeniu i o tym, że… warto mieć przyjaciół – napiszemy w najbliższym wydaniu „ŻŻ”.

Foto. OSP Korytów

By tadeusz