Piątek 26 kwietnia dla Mazowieckiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci  był ważnym i historycznym dniem. W malowniczo położonej Olszance, w Gminie Puszcza Mariańska, w otulinie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego został oddany Środowiskowy Dom Samopomocy z miejscami hotelowymi. Jednorazowo może tutaj przebywać  25 podopiecznych tej placówki TPD. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Zarządu Głównego TPFD: Grzegorz Piestrak – prezes i sekretarz – Jolanta Szklarska. Byli obecni przedstawiciele władz samorządowych – mazowieckich, powiatowych i gminnych władz samorządowych.

Jest to wyjątkowa placówka która powstała w miejsce starych budynków – nie nadających się do użytkowania. Teraz jest to nowoczesny obiekt, który powstał dzięki pomocy ludzi dobrej woli i ich wielkim sercom. O tym mówili w swoich wystąpieniach przedstawiciele TPD i ich goście. Gospodarzami uroczystości byli prezes Monika Jagodzińska i członek władz mazowieckich Artur Kołaczek.

Wójt Gminy Puszcza Mariańska podkreślał, że Olszanka jest miejscowością pełna gościnności, a podopieczni TPD mają tutaj zapewniony bezpieczny azyl w niezwykłym przyrodniczym otoczeniu.

O  tym wydarzeniu napiszemy w najbliższym wydaniu „ŻŻ”

By tadeusz