W czwartek 4 maja o godzinie 9.00 w dwóch mszczonowskich szkołach średnich w: LO im. Szarych Szeregów i w Zespole Szkół rozpoczęły się egzaminy maturalne. Tak jak co roku – od kilkudziesięciu lat kolejne pokolenia maturzystów z tych szkół zasiadły przy stolikach ławek w salach gimnazjalnych swoich szkół, aby przystąpić do pierwszego najważniejszego życiowego egzaminu. Skupione twarze abiturientów i szkolna cisza oraz sympatyczni nauczyciele – w takiej przyjaznej atmosferze rozpoczęła się egzaminacyjna sesja maturalna w mszczonowskich szkołach średnich.

W Liceum Ogólnokształcącym im. Szarych Szeregów w Mszczonowie do egzaminu maturalnego przystąpiło 26 uczniów kończących liceum. Dyrektor Joanna Nowak-Zielonka z radosnym uśmiechem dodawała swoim uczniom pewności i wiary w siebie. Pani dyrektor jest przekonana, że podobnie, jak w minionych latach, również i ta matura zakończy się 100 procentowa zdawalnością.

W mszczonowskim Zespole Szkół do egzamin dojrzałości przystąpiło 36 uczniów z klas Technikum o specjalności: ekonomista, hotelarz, ogrodnik i architektura krajobrazu. Zastępca dyrektora Kamila Gnyś życzyła powodzenia i pomyślnego finału egzaminu dojrzałości.

W mszczonowskim parku w miniony weekend zakwitły kasztany…

Fotorelacja z LO im. Szarych Szeregów w Mszczonowie

Fotorelacja z Zespołu Szkół w Mszczonowie

By ZB