We wtorek, 19 września Miejskie Stowarzyszenie Profilaktyki Uzależnień Dotyk Nadziei świętowało 6 rocznicę istnienia. Z tej okazji tradycyjnie odbyło się uroczyste spotkanie, na którym zjawili się nie tylko uczestnicy terapii, ale także przyjaciele i osoby wspierające stowarzyszenie. Osoby korzystające ze wsparcia stowarzyszenia wielokrotnie podkreślały jak świetną opieką otoczono je w tym miejscu, jak wiele wsparcia i siły do walki z nałogiem otrzymały od znajomych ze stowarzyszenia oraz prezes Ewy Łaguny. To wsparcie sprawiło, że kolejne dni, miesiące, a nawet lata trwają w trzeźwości i budują swoje życie i relacje rodzinne na nowo.

O tym jak ważna, potrzebna i skuteczna jest działalność Miejskiego Stowarzyszenia Profilaktyki Uzależnień „Dotyk Nadziei” świadczą słowa osób uzależnionych, które korzystają z ich pomocy. Wielokrotnie powtarzają, że to miejsce, a przede wszystkim wsparcie od osób, które również zmagają się z uzależnieniem dały im wiele siły i motywacji, aby zmienić swoje życie i czerpać z niego radość bez zaglądania do przysłowiowego kieliszka.

We wtorek, 19 września stowarzyszenie „Dotyk Nadziei” świętowało swoje 6 urodziny . W siedzibie przy ulicy Kościuszki 32 zjawili się nie tylko uczestnicy terapii, ale także przyjaciele i osoby wspierające stowarzyszenie. Wśród gości byli: zastępca prezydenta Adam Lemiesz, przewodniczący Rady Miasta Ryszard Mirgos, dyrektor Wydziału Zdrowia Barbara Smolarek, zastępca komendanta Straży Miejskiej Zbigniew Biegański, Komendę Powiatową Policji reprezentowała podkom. Iza Trawińska i st. sierż. Marcin Komorek. Monika Woźniak-Grabek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Jadwiga Szcześniak z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i ks. Janusz Włodarczyk.

By ZB