Szkoła Podstawowa nr 3 w Żyrardowie, podsumowała dzisiaj w Resursie XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. Rozpoczęto od wspólnego czytania “Lokomotywy” Juliana Tuwima. W głośnym czytaniu wiersza udział  wzięli: prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski, członkowie Zarządu Powiatu Żyrardowskiego Stanisław Nalej i Krzysztof Rdest, dyrektor Wydziału Edukacji Urszula Wieczorkiewicz-Tkacz, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Jerzy Naziębło, dyrektor SP nr 3 Mariola Mońko i jej zastępcy Dominika Noszczak-Bielak i Agnieszka Rębielewska oraz Joanna Dziakiewicz z Resursy.

Gościem specjalnym wydarzenia była Ewa Chotomska – polska pisarka, autorka tekstów piosenek dla dzieci, scenarzystka programów telewizyjnych skierowanych do najmłodszych m.in: Tik Tak i Domowe Przedszkole.

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbył się pod hasłem „Książka jest jak ogród”. Hasło to zostało zainspirowane chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Wydarzenie przygotowały wspaniałe panie bibliotekarki: Ewa Jagiełło, Dorota Bartoszewicz i Maria Koźlicka.

Więcej w najbliższym wydaniu ŻŻ.

Foto: Julia Szewczuk i Karina Rek.

By ZB