W niedzielę, 11 września na w hali sportowej w Wiskitkach rozegrano III Mistrzostwa Powiatu Żyrardowskiego Drużyn Pożarniczych w Piłce Nożnej. Takie zawody odbyły się pod patronatem i o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki Rafała Mitury, a ich inicjatorem był Michał Orliński. Po zaciętej sportowej, piłkarskiej strażackiej rywalizacji – podobnie, jak w minionym roku – najlepszą okazała się drużyna OSP Bartniki z gminy Puszcza Mariańska. Wicemistrzem powiatu – drugie miejsce ponownie zajęła OSP Piekary, a trzecie OSP Osuchów. Czwarta drużyną w finale była OSP Zbiroża – to trzy jednostki z gminy Mszczonów.

W niedzielę 11 stycznia – od godziny dziesiątej – w szkolnej hali sportowej przy ulicy Kościuszki w Wiskitkach rozgrywane były zacięte mecze piłki nożnej. Tym razem na parkiecie zmierzyły się drużyny jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu żyrardowskiego. Rywalizację podjęło 8 drużyn: OSP Osuchów, OSP Wręcza, OSP Jesionka, OSP Bartniki, OSP Zbiroża, OSP Piekary, OSP Miedniewice i OSP Działki.

Po 14 meczach rozgrywanych w dwóch grupach – w pierwszej najlepsi byli druhowie z Bartnik – z 7 punktowym dorobkiem. Na drugim miejscu z 6 punktami znało się OSP Osuchów. W drugiej grupie najlepsze były dwie drużyny z Gminy Mszczonów – OSP Piekary – 7 pkt. i OSP Zbiroża – 6 pkt.

Mecze półfinałowe: OSP Bartniki – OSP Zbiroża – 2:1; OSP Piekary – OSP Osuchów – 2:1.

Mecz o trzecie miejsce: OSP Żbiroża – OSP Osuchów – 0:2.

Mecz finałowy: OSP Bartniki – OSP Piekary – 2:1. Po tym zaciętym meczu zwycięzcą III Mistrzostw Powiatu Żyrardowskiego Drużyn Mundurowych w Pilce Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wiskitki Rafała Mitury została OSP w Bartnikach.
Najlepszym strzelcem turnieju został Jarosław Napiórkowski z drużyny OSP Bartniki.

Najlepszym bramkarzem wybrano: Dominik Brzemiński – z OSP Osuchów.

Więcej w najbliższym wydaniu „ŻŻ”

By tadeusz