We wtorek 27 kwietnia, w Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie odbyła się uroczystość podpisania umowy partnerskiej – pomiędzy Polmos Żyrardów Spółką z o.o., a Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie. Właściwie takie porozumienie zostało podpisane już 24 października 2019 roku, ale ze względu na dobrą współpracę – obydwaj partnerzy postanowili rozszerzyć ich współdziałanie w zakresie realizacji praktyk zawodowych. Dzięki temu dla uczniów szkoły z klas o profilu: informatycznym, logistycznym, energetycznym, elektrycznym i mechanicznym będzie możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego w nowoczesnym zakładzie pracy. W aneksie tego porozumienia zostały zawarte także zapisy mówiące o współpracy fachowców z Polmos Żyrardów w zakresie doskonalenia wiedzy uczniów oraz o współpracy z kadrą pedagogiczną szkoły, a także wszelkiego rodzaju promowanie tej najstarszej i najbardziej prestiżowej zawodowej placówki na Mazowszu Zachodnim.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele samorządowego organu prowadzącego placówkę ze starostą Krzysztofem Dziwiszem.

Robocza część spotkania zakończyła się wspólną fotografia kierownictwa “Polmosu” i “Elektryka” oraz uczniów klas czwartych technikum, którzy niedługo rozpoczną swoje praktyki w najstarszym żyrardowskim przedsiębiorstwie – o 110 letniej historii.

Więcej o tym wydarzeniu napiszemy w najbliższym wydaniu „ŻŻ”

By ZB