Dzisiaj oczy były skierowane na powiat

We wtorek 7 maja nowo wybrani radni Rady Powiatu Żyrardowskiego – po złożeniu ślubowania zdecydowali, kto w najbliższych pięciu latach będzie rządził powiatem. Dokładnie sprawdziły się przewidywania, jakie mogliście Państwo przeczytać na łamach „Życia Żyrardowa”. Wprawdzie wszystko było ustalone, umowa koalicyjna podpisana, ale jak zawsze była niepewność – jak to w polityce. Okazało się, że w ostatniej chwili grupa koalicyjna przejmująca władze w powiecie po PiS i Krzysztofie Rdeście, zwiększyła się do 13 osób.  Tutaj dużą determinacją, zaangażowaniem i samorządowym oraz politycznym doświadczeniem – wykazała się Beata Rusinowska. To staraniem pani Beaty i grupy samorządowej z nią zawiązanej – dobrze zagospodarowano samorządowy sukces jaki w ostatnich wyborach KO odniosła w  mieście i powiecie.

Wtorek 7 maja jest to dobry dzień dla żyrardowskiej Platformy Obywatelskiej. Podczas pierwszych obrad Rady Miasta Żyrardowa przedstawiciele tej formacji – Genowefa Milczarek i Krzysztof Skrobisz zostali wybrani na wiceprzewodniczących samorządu miejskiego.

Potem “przejmowano władzę w powiecie. W samorządzie Powiatu Żyrardowskiego, w jego 25-letniej historii żyrardowska PO nigdy nie odniosła takiego sukcesu. Posiadając 5 radnych w 19-osobowej Radzie sięgnęli po najważniejsze stanowiska. Beata Rusinowska została Przewodniczącą Rady Powiatu Żyrardowskiego, a Andrzej Wilk – Starosta Powiatu Żyrardowskiego.

Podajemy pełen skład władz Powiatu Żyrardowskiego:

– Prezydium Rady Powiatu Żyrardowskiego: przewodnicząca Beata Rusinowska, I wiceprzewodniczący Wojciech Szustakiewicz, wiceprzewodniczący – Robert Janiszewski.

– Zarząd Powiatu Żyrardowskiego: Starosta – Andrzej Wilk; wicestarosta – Ewa Springer-Kakiet, etatowy członek zarządu powiatu – Błażej Zawadzki; nieetatowi członkowie zarządu Beata Sznajder i Michał Staniak.

Więcej o samorządowej zmianie warty w Powiecie Żyrardowskim i towarzyszących jej emocjach politycznych – przeczytacie Państwo w najbliższym wydaniu „Życie Żyrardowa”.

By tadeusz