Dzisiaj, prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski podpisał umowę z Grupą Energia na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 3 w Żyrardowie. Budynek szkoły powstał 27 lat temu w 1996 roku, jest to największa i najbardziej liczna pod względem uczniów szkoła w powiecie żyrardowskim. Obecnie uczęszcza tam tysiąc uczniów i pracuje 122 nauczycieli.

Umowę podpisał prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski wraz z przedstawicielami Grupy Energia Sp.z o.o. – Andrzejem Józefem Szewczykiem i Dariuszem Nastarowiczem. W tej ważnej chwili uczestniczyli też: zastępca prezydenta Adam Lemiesz, dyrektor szkoły Mariola Mońko, wicedyrektorki Agnieszka Rębielewska, Dominka Noszczak-Bielak i Ariana Bruś oraz przedstawicielka Rady Rodziców Justyna Obłąkowska.

Inwestycja będzie polegać na rozbudowie o 2 kondygnacje placówki od strony południowej. Na realizację inwestycji wykonawca ma 3 lata, jednak podczas dzisiejszego spotkania zapewniali, że zrobią wszystko, aby gotowy budynek oddać do użytku społeczności szkolnej już w marcu 2025 roku.

By ZB