W sobotę, 29 stycznia uczniowie klas trzecich LO im. S. Żeromskiego w Żyrardowie – ostatni rocznik gimnazjalistów, podobnie jak w minionych dziesięcioleciach historii tej szkoły, zatańczyli tradycyjnego poloneza i bawili się do białego rana podczas studniówki. W tym roku maturę w żyrardowskim „Czerwoniaku” będzie zdawało ok. 120 uczniów i to oni wraz ze swoimi partnerami zaprezentowali się w tańcu narodowym, który mieli okazję obejrzeć licznie zgromadzeni bliscy i znajomi maturzystów. Podczas tej uroczystości było wiele okazji, aby podkreślić, że żyrardowski „Czerwoniak”, mający ponad 100-letnią tradycję – jest świetna szkołą, która ma tysiące absolwentów. Tegorocznym maturzystom życzono powodzenia podczas egzaminu dojrzałości i bardzo dobrych ocen na świadectwie szkolnym.

Sobotni wieczór, uroczystość studniówkową Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego rozpoczęły uczennice: Julia Jakubaszek i Aleksandra Kuleta, które podkreślały, jak dla ważny jest to dla nich moment. – Dzisiejszy wieczór to dla nas niezapomniana chwila, uświadamia nam, że już za 100 dni staniemy przed najważniejszym w naszym życiu egzaminem dojrzałości… Uczennice swoje podziękowania skierowały do dyrekcji szkoły, nauczycieli i rodziców. – W tym dniu chcemy podziękować pani dyrektor i wicedyrektor, naszym nauczycielom i całej szkolnej społeczność. Dziękujemy za trud wychowania, zaangażowanie, codzienne wsparcie, za prowadzenie nas ku wiedzy i mądrości, ale też życiowe nauki i słowa otuchy, w trudnych chwilach. Te trzy lata upłynęły bardzo szybko i już za chwilę będzie koniec tej pięknej szkolnej przygody…– mówiły Julia i Ola.

W swoim wystąpieniu dyrektor Beata Stawicka przypomniała maturzystom, że maj jest już blisko i za około 100 dni czeka ich duże wyzwanie – egzamin maturalny. Pani dyrektor stwierdziła, że ten wieczór należy do nich i jest to wspaniała okazja, aby miło spędzić czas w karnawałowej i balowej atmosferze.

Wśród gości byli: starosta Krzysztof Dziwisz, zastępca prezydenta Żyrardowa Adam Lemiesz i wiceprzewodnicząca żyrardowskiego samorządu – Elżbieta Wrońska. Starosta Krzysztof Dziwisz – absolwent „Czerwoniaka” powiedział, że zupełnie niedawno również miał swój bal studniówkowy.

W minionych trzech latach w żyrardowskim „Czerwoniaku” wychowawcami tegorocznych maturzystów byli: klasa 3AG – Karolina Nowakiewicz; klasa 3BG – Agata Szustakiewicz; klasa 3CG – Ewa Fatalska, klasa 3DG Adrianna Adamiak-Kwietniewska.

Więcej w najnowszym wydaniu “ŻŻ”

By ZB