Z ogromną radością pragniemy poinformować, że początek roku 2024 okazał się szczęśliwy dla wokalistek z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie.

Pierwszym znaczącym konkursem był Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Zaśpiewaj to Zima” (edycja online), którego partnerem była Kuźnia Dźwięku – Szkoła&Studio. Adresowany był do bardzo szerokiej rzeszy odbiorców, począwszy od solistów, duetów, skończywszy na zespołach wokalnych w różnym wieku. Repertuar I edycji zatytułowany „Magia Świąt” to: kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne i zimowe. W konkursie tym Oliwia Tomaszewska swoim wykonaniem „Pastorałki dla Józefa” osiągnęła sukces w postaci III miejsca. Konkurs był wieloetapowy, startowano mnóstwo reprezentantów z całego kraju, co podniosło rangę otrzymanego miejsca.

Nie zdążyliśmy nacieszyć się jednym sukcesem, a już tydzień później 20 stycznia Zofia Świder i Oliwia Tomaszewska zdobyły kolejne laury.

Śpiewajcie Aniołowie 2024” to konkurs organizowany przez Miejski Dom Kultury im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Rawie Mazowieckiej. Solistów oceniała komisja w składzie: Barbara Furmańska (muzyk, pedagog), Magdalena Michael-Gutkowska (muzyk, pedagog) oraz Leszek Bodnar (dziennikarz). Zarówno Zosia, jak i Oliwia na tyle spodobały się jurorom, że w swojej kategorii wiekowej (14-16 lat) – na 20 wokalistów zakwalifikowanych do finału – Zosia Świder otrzymała wyróżnienie, a Oliwia Tomaszewska II miejsce.

Warto nadmienić, że dla Zosi Świder nie było to łatwe wyzwanie, ponieważ w tej kategorii startowała po raz pierwszy, będąc jednocześnie najmłodszą reprezentantką tej grupy wiekowej.

Nagrania wykonywanych utworów są dostępne na kanale MłoDeKu:

Oliwia Tomaszewska – “Kołysanka Józefa”🎶

Zofia Świder – “Cicho, cicho pastuszkowie”🎶

Dziewczęta szlifują swoje umiejętności w zespołach wokalnych „Igraszka” i „Frajda”, które są prowadzone przez Aleksandrę Rudzińską. Osiągnięcia te z pewnością mobilizują je do dalszej pracy i do udziału w konkursach.

Życzymy im kolejnych sukcesów!

By ZB