Jubileusz Wiskitek i… Mikołajki z Gwiazdami

W kończącym się roku 2021 Wiskitki obchodzą jubileusz 800-lecia istnienia, jest to także rok, w którym miejscowość odzyskała prawa miejskie. Także jest to czas dla tej miejscowości wyjątkowy i każda okazja jest wykorzystywana, aby ten fakt podkreślać. Również i Mikołajki – przygotowane głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta i gminy – były okazją do wielkiego świętowania.

Dzisiaj 5 grudnia, już przed godziną siedemnastą Plac Wolności w Wiskitkach zapełnił się mieszkańcami z dziećmi. Przybyłych powitali – burmistrz Rafał Mitura i przewodniczący Paweł Dziemiańczyk – w towarzystwie gwiazd tego wieczoru – Jarosława Kreta i innej znanej osobowości, która za chwilę do nich dołączyła i w tym dniu pełniła rolę Świętego Mikołaja – był to Przemysław Saleta.

W centrum Wiskitem przez ponad trzy godziny było świątecznie i gościnnie, a o to ostatnie zadbały panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Ta piękna impreza Mikołajkowa dała początek do takiego świętowania z okazji zbliżających się świąt – w kolejnych latach.

Więcej o tym wydarzeniu napiszemy w najbliższym wydaniu „ŻŻ”

By nk