Tym razem wychowanki Dziecięcej Akademii Plastycznej z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie przygotowały prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Być jak Anna”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Błażowej.

Konkurs plastyczny zorganizowany został z okazji nadania szkole imienia Anny Jenke, która kochała ludzi i przyrodę. Uczyła dzieci  czytać, pisać i opiekowała się nimi. Po wybuchu II wojny światowej zaangażowała się w pracę na rzecz bliźnich organizując zbiórki żywności, leków, przygotowując paczki dla jeńców, opiekując się rannymi. Była wspaniałą nauczycielką, wychowawczynią i dyrektorem. 

Decyzją jury laureatkami konkursu zostały: Lena Myka (l. 10) i Nadia Wasilewska (l. 12). Przyznano również dwa wyróżnienia: Oldze Zajdel (l.11) i Veronice Makar  (l.10). Podkreślić należy, że wszystkie wysłane prace zdobyły uznanie komisji oceniającej. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 24 kwietnia w Błażowej (woj. podkarpackie). Nagrodzone prace powstały pod kierunkiem Bożeny Liszewskiej.

SN

By tadeusz