Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Żyrardowie hucznie świętuje się karnawał. Wczoraj społeczność szkolna delektowała się pączkami zakupionymi przez Radę Rodziców, a dzisiaj świetnie bawiono się podczas balu karnawałowego. Hasłem przewodnim było “Raz na ludowo” – dzieci i nauczyciele nie zawiedli, prezentując bogactwo strojów ludowych z różnych regionów Polski, ale nie zabrakło też bajkowych postaci. Atmosfera była nasycona radością, a sala gimnastyczna przeniosła się w magiczny świat pełen barw i śmiechu. Taniec na gazecie, król i królowa balu czy wesołe zagadki – to tylko niektóre z konkurencji.

Dla klas starszych ogłoszono dzień o nazwie “Tak dla makijażu”. Odbył się konkurs na najładniejszy makijaż, a prace oceniała “Aleksandra Wizaż”.

Pięknie i kolorowo przystrojona sala gimnastyczna i znane młodzieży utwory muzyczne sprzyjały tanecznemu szaleństwu na parkiecie. Trzeba przyznać, że stroje dzieci robiły wrażenie. Królem i Królową balu zostali: Staś Obsznajczyk i Olga Dudek. Nie zabrakło też występu szkolnego zespołu “Czwórka na rockowo” w składzie: Olek Loppe, Lena Mikos i Staś Obsznajczyk.

Trzeba przyznać, że zaangażowanie uczniów i nauczycieli w to wydarzenie oraz efekty ich pracy i pomysłowość w strojach robiły niezapomniane wrażenie. Karnawał w Szkole Podstawowej nr 4 w Żyrardowie to była świetna zabawa.

By ZB