Ania i Anastasia Dovgan, to niesamowicie uzdolnione pięcioletnie dziewczynki, które wiele osiągnęły swoją urodą, wdziękiem i ciężką pracą. Gimnastyka artystyczna to ich wielka pasja. Swoje pierwsze kroki w tej niezwykle trudnej dyscyplinie stawiały w Dziecięcej Szkole Sportowej na Ukrainie. Mając zaledwie 3 lata trenowały kilka razy w tygodniu. Jednak z upływem czasu częstotliwość treningów wzrastała. Swój pierwszy debiut na zawodach w gimnastyce artystycznej miały w wieku 4 lat. Już wtedy zaskarbiły sobie sympatię i serca jurorów, zdobywając laury i otrzymując bardzo wysokie noty.

W związku z działaniami wojennymi i sytuacją panującą na Ukrainie, zostały zmuszone na wyjazd wraz z rodzicami i bratem do Polski. Swoją bezpieczną przystań znalazły w Żyrardowie. W chwili obecnej Ania i Anastasia uczęszczają do Klubu Myszki Miki przy Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie. Tutaj pod opieką pani Grażyny Kuczkowskiej przepięknie się rozwijają, szlifując jednocześnie język polski.

Swoją karierę sportową kontynuują w Warszawie pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej szkolonej za granicą: UKS Murzaliyeva School Of Rhythmic Gymnastics. Daje ona możliwość utalentowanym dzieciom rozwijania swojej pasji, a także okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w całej Polsce.

Ostatnim ogromnym osiągnięciem dziewczynek był udział na Widzew Cup 2022 – Międzynarodowym Turnieju w Gimnastyce Artystycznej, który odbywał się w dniach 17-18 września 2022 roku w Łodzi. Ania i Anastasia zaprezentowały się doskonale, nie mając sobie równych. W wielkim stylu zajęły I miejsce, otrzymując złote medale i upominki. Zarówno rodzice, jak i trenerzy nie kryli zachwytu. Życzymy dziewczynkom kolejnych sukcesów!

By ZB