W Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie – w minionych dwóch tygodniach tętniło szczególne życie, a kilkadziesiąt dzieci znalazło tutaj swój drugi dom na okres ferii zimowych. Dyrektor Sławomir Nalej i cała kadra tej powiatowej placówki nie liczyli swojego czasu pracy. Najważniejsze były dzieci, które mile i bezpiecznie spędziły dwa tygodnie  ferii z MłDK-iem, wypełnione radosna zabawą i wyprawami w ciekawe miejsca.

 – Za nami drugi tydzień półkolonii zimowych zorganizowanych dla 24-osobowej grupy dzieci w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie. Wychowankowie uczestniczyli w kolejnych wycieczkach do AIRO Space Kids strefa trampolin w Warszawie i parku rozrywki “Majaland”. Oprócz gier planszowych i zajęć plastycznych, muzycznych i sportowych dzieci odwiedziły Pedagogiczną Biblioteka Wojewódzką w Żyrardowie. Tam odbyły się bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne i plastyczne pt. “Bohater Pingwin”…- opowiada dyrektor Sławomir Nalej.

Uczestnicy, czy wychowankowie -jak to określa pan Sławomir, byli zachwyceni pobytem feryjnym w placówce. Trochę żałują, że już czas myśleć o powrocie do szkoły. Podczas zakończenia tej „feryjnej laby” dopytywali się, czy w przyszłości w czymś takim będą mogli uczestniczyć…

By tadeusz